Metālapstrādes pakalpojumi.

Virpošana un frēzēšana

Apvirpot, izvirpot un frēzēt lielāko ties var līdz pāris simtdaļu precizitātei, bet tas viss ir atkarīgs no detaļas specifikācijas un materiāla. Virpots un frēzēts ir no dzelzs, čuguna, alumīnija, bronzas, misiņa, plastmasas, gumijas un koka. Ir iespējas virpot vārpstas, asis, stieņus, bukses, gultņu sēžas, vītnes, kardānus, skriemeļus, ruļļus, riteņus, ripzāģa centrus, utt.


Urbšana

Izurbt var ar rokas un stacionārām urbjmašīnām līdz pat Ø50mm. Uz virpas vai frēzes ar speciāliem urbjiem un griežņiem ir iespējams izurbt vai izvirpot virs Ø50mm. Atkarībā no materiāla cietības pielieto instrumenttērauda vai cietsakausējumu instrumentus, kā arī dzesēšanas vidi. Citreiz pēc urbšanas var nokalibrēt urbumu ar rīvurbjiem. Plāniem materiāliem caurumi tiek urbti ar urbjzāģi, bet lielākos Ø ar gāzes vai rokas elektro-loka griešanas metodi izmantojot cirkuli.


Griešana

Dažādu metālu un citu materiālu griešana un garināšana tiek veikta ar rokas instrumentiem vai stacionāriem lentzāģiem. Uz lentzāģa dažādos leņķos sagarina dažādus profilus un stieņus pēc attiecīga garuma līdz Ø270mm. Ērti pielidot materiālu sagatavošanai dažādām konstrukcijām. Dzels loksnes var sagriezt ar rokas gāzes degli izmantojot lineālu, šablonu vai cirkuli, bet plānās loksnes līdz 3mm ar rokas elektro-loka griezēju. Tā griež visus elektro vadošus materiālus; dzelzi, alumīniju, nerūsējošo tēraudu, bronzu, kaparu, utt.


Ēvelēšana

Ir speciāls darbagalds metāla ēvelēšanai uz kura visbiežāk ēvelē ķīļrievas urbumā. Ir iespēja izēvelēt nūtis vai šlices , bet tas ir darbietilpīgs process un bieži neataino mērķi.


Slīpēšana

Ir pieejams tikai dažas slīpēšanas funkcijas no pašsaprotamā klāsta metālapstrādē. Uz virpas ir uzstādāma slīpēšanas galva, ar to var apslīpēt vārpstas sēžas un rūdītus apgabalus. Lai varētu apslīpēt neizņemot detaļu no patronas pēc virpošanas. Vēl ir neliels nestandarta asināmais darbagalds mazām detaļām, ko izmanto nelielām frēzes un pirkstfrēzes asināšanai.


Metināšana

Tiek metinātas dzelzs daļas ar elektrodu un pusautomātu dažādos stāvokļos telpā . Ir iespējams sametināt no 0,5-50mm biezus un vēl biezākus materiālus. Tiek metināts arī nerūsējošas tērauds ar elektrodu un TIG metināmo argona vidē. Nelielas čuguna detaļas tiek metinātas ar speciāliem elektrodiem, bet alumīnija metināšana pagaidām netiek praktizēta. Vēl tiek izmantota cietmetāla uzmetināšana metode nodilumizturības uzlabošanai; kausa zobiem, šķūres, šķeldotāja un smalcinātāja nažiem, u.c.


Lodēšana

Lodēšana tiek pielietota dažādu metālu sastiprināšanai. Ar mīkstām lodēm lodē kapara vai vara, misiņa, cinka un tērauda daļas. Bieži pielieto vadu savienošanai un hidrocauruļu sastiprināšanai. Ar cietām lodēm lodē kapara vai vara, misiņa, tērauda un čuguna daļas. Bieži pielieto hidraulikas cauruļu stiprināšanai, čuguna korpusa lāpīšanai un uz griežņiem ciet sakausējuma plāksnītes nostiprināšanai.


Locīšana

Ir iespēja salocīt vai iztaisnot uz hidropreses dažādas detaļas un pielietot arī locīšanas formas. Ir pieejams valcējamais darbagalds līdz 1m platumā un 10mm biezām loksnēm. Pielieto boileru un citu apaļu detaļu sarullēšanai. Vēl ir iespēja salocīt apaļas caurules līdz Ø48mm. Izmantojot hidro pacēlājus, ir iespēja pacelt ēkas un būves, izmainīt dažādu konstrukciju vai lielgabarīta detaļu ģeometriju. darbi netiek praktizēti.


Kniedēšana

Ar kniedēšanu parasti iedomājās veikalā nopērkamu kniežu pistoli skārdnieka darbiem. Tomēr tagad jau biežāk ir sastopams kniežu pistole vītņu iekniedēšanai caurulēs un citos profilos to sastiprināšanai. Izmantojot rokas instrumentus, karsēšanu un hidropresi ir iespējams kvalitatīvi sakniedēt arī nopietnākus mezglus.


Vītņu griešana

Vītņu griešana remontdarbnīcā ir darbietilpīgs un dažreiz nelietderīgs process. Taču citreiz tas ir vienīgais glābiņš. Izmantojos vītņu griežamos instrumentus un virpu ir iespējams uzgriezt praktiski visus pieejamos vītnes standartus; metrisko, collas un trapecvītnes.


Piebilde

Iespējas un darba specifika visu laiku mainās un visu nav iespējams uzskaitīt. Darbnīca nav liela, ir telpas un resursu ierobežojums. Taču, ņemot vērā uzskaitīto, ir iespējams veikt kvalitatīvus remontdarbu pakalpojumus un dažādu detaļu, mezglu un konstrukciju izgatavošanu.Citi pakalpojumi.


Web lapu izstrāde.

Izveidojot mājas lapu, lielākais laiks paiet tieši pie saturiskās daļas. Dizains, protams, arī nav mazsvarīgs. Iesaku kādā teksta redaktorā pašiem izveidot saturisko daļu un kādu skici dizainam. Kad pašiem ir skaidrs, kas tajā mājas lapā būs jābūt, tad iesniedziet pasūtījumu. Uzņemos izvedot, vienkāršām mājas lapām, programmēšanas un dizaina tehnisko daļu. Respektīvi, uztaisīšu mājas lapu, bet saturu gādājiet paši! Pārvaldu HTML, CSS, daļēji citus skriptus un Photoshop.


Meijas.

Iespēja iegādāties bērzu meijas pasākuma vietas dekorēšanai. Meijas izmaksa ir 0,50€ + transporta izdevumi. Vienā piegādes reizē var piegādāt līdz pat 150 meijām un tā augstums ir ap 2 m.

Spied, lai tiktu augšā!
Metālapstrāde    Ingars Ozolnieks     ©   2009